Rysiu Pompka

Chyba domyślacie się już o kim zamierzam się wypowiedzieć. Temat umieściłem w dziale media ,bo artykuł ten ma na celu otworzyć oczy na manipulację medialno – polityczną tym wszystkim, którzy rozmyślają z jakiej to okazji media niedługo 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, będą nas raczyły wypowiedzią Ryszarda Petru na temat obsranych gaci babci Genowefy.

czas antenowy

Uwaga objaśniam.

Od upadku  rządów SLD ,pierwsze skrzypce w Polsce gra POPIS i wspierające ten układ media. Dlaczego media go wspierają? – Kasa misiu, kasa. Są już w nim ustawione ,mają obrywy od polityków ,a jak przyjdzie ktoś nowy to jeszcze wpadnie na jakiś głupi pomysł ,wszystko poukłada na nowo, a media zostaną z ręką w nocniku. Stąd wściekłe ataki na wszystko co w naszej polityce nowe, przerywanie przedstawicielom nowego wypowiedzi w debatach wyborczych i manipulacje wypowiedziami tychże przedstawicieli. Jako nie tak dawny uczestnik kampanii wyborczej Kukiza książkę mógłbym na ten temat napisać, ale wróćmy do Rysia.

Po klęsce Brąka w wyborach prezydenckich i świetnym wyniku Kukiza wszyscy w medialno – politycznej grupie trzymającej władzę zdali sobie sprawę, że zaczyna kończyć się czas rządów za pomocą pozorowanego konfliktu między PO i PiS. I tu zaczyna się polityczno -medialna manipulacja, której jesteśmy świadkami ,a którą najprościej jak się da spróbuję opisać;

od-peru-do-petru

Źródło grafiki: http://www.docinek.com/862/od-peru-do-petru.html

Ponieważ PO to być może i złodzieje ,ale na pewno nie idioci po tym jak lud pokazał faka Bronkowi, zdali sobie sprawę, że wyborów parlamentarnych nie wygrają. Wtedy to na horyzoncie pojawił się Rysiek i odkąd się pojawił ,zaczął być pompowany przez media. Już drugiego dnia po konwencji założycielskiej dowiedzieliśmy się ,że ma w sondażach 10% poparcia i tak go pompują do tej pory. PO niby utyskiwała że Pompka odebrał jej poparcie ,ale równocześnie nie zrobiła nic, żeby z Pompką o to poparcie zawalczyć. Podczas gdy Pompka wywnętrzał się w mediach na każdy temat, PO wychodziła z sali sejmowej ,lub wystawiała Schetynę ,który nic ciekawego do powiedzenia nie miał. Robiła tak dlatego że Petru to szansa dla PO, a nie jej konkurencja. Petru zresztą, też nic ciekawego do powiedzenia nie ma. Jest tylko ładny i mówi to, co elektorat PO chce usłyszeć – tj przy każdej okazji krytykuje PiS – cóż jaki elektorat taki Rysiu. W ten oto kontrolowany sposób, Rysiek przejmuje wyborców PO ,a za niedługo do Nowoczesnej przeskoczą po cichu Peowcy, będzie się nazywało że jest nowa partia ,ciemny lud to kupi i wszystko pozostanie po staremu.

PO - Nowoczesna 2

Media natomiast uparcie kreują nam kolejne „mniejsze zło”. Skoro PO „upadła” musimy przecież dbać o zachowanie równowagi w przyrodzie. Po co więc mówić o Kukizie kiedy krytykuje PIS i przedstawia przy tym konkretne propozycje zmian (niektóre z nich tutaj) podczas gdy Pompka jak napisaliśmy wyżej leje tylko wodę na młyn wrogiego PiS-owi elektoratu. Po co mówić o innych, którzy gdyby dano im szansę się przebić mogliby zmobilizować niegłosującą część elektoratu? Po co? Lepiej mieć dwie żrące się ze sobą partie ,ciąg dalszy pełzającej wojny domowej i POPiS w nowej odsłonie. Media na tym nadal będą korzystać. A Polska? – o Polsce niech sobie na blogach piszą. Nie dajcie się nabrać pacynkom i wydmuszkom. To tylko produkty zastępcze. Tak naprawdę pacynkami trzęsie prezes ,a wydmuszki dmie PO…

The following two tabs change content below.

Mariusz Robotnik

Redaktor
"Szaleństwem jest robić ciągle to samo i oczekiwać innych rezultatów"

Ostatnie wpisy Mariusz Robotnik (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.