Wolność słowa na fb = dyktatura poprawności politycznej

Człowiek skazany na 4 lata odsiadki za oszustwa i jednocześnie założyciel „Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych” chwali się, że „zorganizowana akcja środowisk lewicowych” stoi za usuwaniem kont na fb – m.in Marszu Niepodległości i Narodowców”. 

Gaweł skazany

Rafał Gaweł – bo o nim mowa – jest szefem Stowarzyszenia Teatralnego Dom na Młynowej „Teatr TrzyRzecze”. Ponadto powołał do życia „Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych”. To właśnie ten „ośrodek” na swojej stronie na Facebooku chwalił się, że stoi za usunięciem z Facebooka stron Marszu Niepodległości, narodowców i kilku innych. „Ośrodek” zapowiada, że to nie koniec ich akcji i zamierza usunąć z Facebooka kolejnych 50 stron.

lewacka wolnosc slowa

Proces Rafała Gawła oraz jego żony i ich znajomej zaczął się w grudniu 2015 roku a w lipcu tego roku zapadł wyrok – Gaweł został skazany na cztery lata bezwzględnego więzienia, do tego 10 lat zakazu prowadzenia działalności gospodarczej i zajmowania stanowisk w takich podmiotach, a także pięć lat zakazu pełnienia funkcji w stowarzyszeniach korzystających z publicznych dotacji oraz 12 tysięcy złotych grzywny.  Sędzia Sławomir Cilulko bardzo surowo odniósł się do wszystkich zarzutów i jeszcze surowiej ocenił postawę, jak i działalność głównego oskarżonego w tym procesie. Chodziło o wyłudzenia i oszustwa, które stały się niejako jego sposobem na życie. Bowiem, od końca lat 90-tych, oskarżony wraz z żoną, nie płacili kontrahentom i czerpali korzyści materialne z dotacji oraz zaciąganych kredytów, których nie spłacali.

Wyrok nie jest prawomocny – prokuratura złożyła apelację domagając się wyższego wyroku.

Zastanawiam się czy w tej „zorganizowanej akcji środowisk lewicowych” brała również udział Sylwia de Weydenthal – dyrektor fb w Polsce? Jej zaangażowanie w KOD, udział w politycznych manifestacjach i patronowanie procesowi odlajkowywania i usuwania profili konserwatywnych i narodowych z FB w Polsce bardzo ładnie się w tą akcję wpisuje… W tym miejscu przypominamy o petycji do Marka Zuckerberga o odwołanie pani Sylwii de Weydenthal ze stanowiska Dyrektora FB w Polsce - Sylwia do De Weydenthal OUT! from Facebook Poland

dyrektor fb w polsce

Nie wspominając już Richarda Allana. Wiceszef Facebooka ds. polityki publicznej w regionie EMEA, który stwierdził że standardy facebooka „są politycznie neutralne i zezwalają na szeroką gamę politycznych wypowiedzi, włączając w to poglądy, które niektórzy mogą uznać za obraźliwe, zabraniają jednak szerzenia mowy nienawiści” jest jednocześnie czynnym politykiem związanym z Liberalnymi Demokratami. I On mówi o politycznej bezstronności facebooka? 

richard allan

Tacy to ludzie pod płaszczykiem walki z rasizmem i ksenofobią próbują nam narzucać „dyktaturę poprawności politycznej” i mówić jakie mamy mieć poglądy i zapatrywania polityczne… Nie doczekanie wasze. Nie zgadzamy się aby „poprawność polityczna” zmieniła się we własną karykaturę i piętnowała poglądy inne niż politycznie poprawne…

źródła: Facebook, Akadera Białystok, Dzień Dobry Białystok

The following two tabs change content below.

Jarosław Danielak

Admin
"Płynie się zawsze do źródeł pod prąd, z prądem płyną śmiecie"

Ostatnie wpisy Jarosław Danielak (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.