Nagrody Naszej Prawdy – A.D.2016

Roczek nam przeleciał jak z bicza trzasł. W związku z tym po raz drugi już będziemy wybitnym osobistościom, które przez rok cały pracowały ciężko na to aby nas olśnić, przyznawać nagrody w postaci Brązowych Klocków Naszej Prawdy. Dodatkowo jeden szczęśliwiec otrzyma nagrodę w postaci Superkloca.

A więc…

Kapituła konkursu w następującym ,demokratycznie oczywiście wybranym, składzie:

Prezes – Mariusz Robotnik

Zastępca prezesa – Mariusz Robotnik

Sekretarz- Mariusz Robotnik

Po zażyciu środków rozjaśniających umysł ,pod postacią trzech puszek browara marki Kasztelan Niepasteryzowane, przyznaje Brązowe Klocki Naszej Prawdy:

Ekonomista rokuMateusz Morawiecki - miłościwie naszymi finansami zarządzający ,za pierwsze w historii świata podniesienie kwoty wolnej od podatku ,które powoduje wzrost podatków dla większości społeczeństwa ,a także za nowatorską metodę odbudowy polskiego przemysłu, poprzez przyznawanie ulg podatkowych obcym koncernom.

Morawiecki

W kategorii „Wiem, że nic nie wiem” nagrodę otrzymuje Prezydent Andrzej Duda za wspaniałą ekwilibrystykę słowną wywołaną przez sławną wypowiedź Antoniego na temat „mistrali”. 

Duda - wiedza

Burak Roku – Kto wie czy laureat Brązowego klocka w tej kategorii nie będzie obdarowywany naszą nagrodą dożywotnio, bo potencjał ma, a na to żeby go pisiory uciszyli wyrokiem pozbawienia wolności niestety się nie zanosi, mimo że jak wieść pislamska niesie, facet tylko fasady Pałacu Prezydenckiego nie dał rady zajumać. Cóż to co PiS głosi to jedna sprawa ,a gdzie PiS temu co głosi, sam swoim postępowaniem zaprzecza to już inna :)

Burak roku - Brązowego Klocka Naszej Prawdy przyznajemy słusznie już byłemu prezydentowi państwa teoretycznego Bronkowi Komorowskiemu. Mamy nadzieję, że satysfakcja jaką będzie czerpał z postawienia sobie gdzieś naszego klocka będzie choć w połowie taka, jak satysfakcja, którą miał z pognębienia posłanki Pawłowicz i za wypowiedź tej satysfakcji dotyczącą mu tego klocka przyznajemy. Panie były, może w PO panują standardy pozwalające na przejeżdżanie zakonnic na pasach, ja tam nie wiem jak to wśród Was jest ,bo ani ja młody już nie jestem, a i wykształcenie mógłbym sobie wykształcić lepsze ,ale w naszym zacofanym ciemnogrodzie starsze panie się szanuje, nawet jak się je nie do końca lubi. Tak więc nic dziwnego, że po wypowiedzi człowieka od którego (ponieważ pochodzi ze starej szlacheckiej rodziny i był prezydentem) należałoby oczekiwać choć ciut kultury ,taki ciemnogrodzianin jak ja czuł niesmak.

Konfident roku – Posłanka Barbara Bartuś z Prawa i Sprawiedliwości (już bardziej nie pasującej do stanu faktycznego nazwy sobie wymyślić nie mogli) za donos na umiłowanego nam z racji naszych sympatii politycznych marszałka Tyszkę z Kukiz 15. Wątpliwego zaszczytu bycia ofiarą konfidentki Bartuś pan Tyszka dostąpił dlatego, iż ośmielił się zablokować wydanie naszej kasy na „szczytny” cel  pomocy socjalnej dla ubogich posłańców narodu obecnych i tych ze słusznie pod wieloma względami minionej już PRL. Może wina Pana Marszałka nie byłaby jeszcze taka straszna, gdyby głupio nie wyklepał, że jest przedstawicielem swoich wyborców. To już przelało bartusiową czarę goryczy i razem z Heńką od tramwaju i posłem spod znaku zwiędłej koniczynki donieśli na Pana Tyszkę do marszałka Kuchcińskiego. Nagroda nasza nie objęła wszystkich wyżej wymienionych konfidentów tylko dlatego, że Baśka zasłużyła się nam dodatkowo tym, iż była też członkiem grupy posłów która wniosła do laski marszałkowskiej pamiętny projekt ustawy „Koryto Plus”. Internet jest czasem nierychliwy ale zawsze sprawiedliwy więc pani Bartuś klockiem nie będzie musiała się z nikim dzielić…

donos na tyszke

Obłuda roku – Nasz kochany ali-męt czyli Mati Kijowski, wyklęty za godne i szybkie ukazanie mi na czym polega wolność słowa, o którą rzekomo walczy i usunięcie mnie w imię tejże wolności ze swojego”fanpejdża” na FB. Wcale mi nie zależało, wszedłem tam tylko z dziennikarskiego obowiązku, aby wyrobić sobie pogląd na całą sytuację zamiast bezmyślnie klepać dyrdymały jak to robią fachowcy z G(ówno) W(artej). Jak już wszedłem to się raz czy dwa wypowiedziałem ,a jak się już  wypowiedziałem to zostałem wypitolony :) Jaki ja się kuźwa wtedy wolny poczułem…:) Za to wspaniałe doświadczenie Mati Kijowski musi otrzymać ode mnie nagrodę po prostu musi. :)

KOD

Komentarz Roku – Jan Jan Kinlops, za komentarz na naszym fanpagu, którego nikt z nas ani z naszych sympatyków zrozumieć nie potrafił ;-) 

komentarz roku

Jajcarz roku (Pewnie myślicie ze Rysiu znowu ,przyznajcie się) - Hugo Bader za powtórzenie myku Kargula i Pawlaka z pastowanym kabanem. Nie wiem jak Wy, ale ja jak czytałem co to ten kaban czuł ,jak już się przepastował i taki przepastowany polazł na Marsz Niepodległości ,to boki zrywałem. :)

dziennikarz murzynem

Kapituła również dla osoby którą uznała debilem roku przewidziała nagrodę SUPERKLOCA. SUPERKLOC jak sama nazwa wskazuje przebija swoim ciężarem gatunkowym i brązowością wszystkie brązowe klocki, ale jak laureatka się jakimś cudem po swoją nagrodę zgłosi to damy radę jej ja ufundować. Wszak niedawno święta były ,dużo kapusty z grochem się jadło ,a jak nie wystarczy to poprosimy naszych wiernych fanów i z prawie ośmiuset klocków to już się jednego wielkiego wyrzeźbi

Ale do rzeczy bo znów się rozgadałem

SUPERKLOCA Naszej Prawdy otrzymuje posełka PiS Beata Mateusiak Pielucha ,albo na odwrót już nie pamiętam – za godne małego wodza z lat trzydziestych plany deportacji wszelkich innowierców bądź co gorsza bezwierców z ojczyzny naszej umiłowanej do bliżej nieokreślonych aczkolwiek niewątpliwie też pięknych miejscowości.

Mateusiak-Pielucha 2

Nagrodę Specjalną za całokształt „twórczości” dostaje nasz ulubieniec – Rysiu Petru. Chyba nie trzeba tłumaczyć czym sobie na ten zaszczyt zasłużył…

petru_ryszard 1

A na koniec apel do obecnych i przyszłych kandydatów na laureatów naszych klocków.

Jak wy już musicie takie cuda odpier….ć to zostawcie akcyzę na piwo na niezmienionym poziomie ,bo spośród tylu oryginałów tego jedynego w każdej kategorii na trzeźwo to się wybrać nie da.

Szczęśliwego Nowego Roku :)

The following two tabs change content below.

Mariusz Robotnik

Redaktor
"Szaleństwem jest robić ciągle to samo i oczekiwać innych rezultatów"

Ostatnie wpisy Mariusz Robotnik (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.