Od Opola do przedszkola.

Za dawnych czasów, kiedy TVP jeszcze popierała partie rządzące w nieco bardziej zakamuflowany sposób niż dziś, nadawany był w niedzielne przedpołudnia( lub sobotnie stary już jestem dokładnie nie pamiętam) program ” Od przedszkola do Opola”Program zajefajnie prowadzony przez Michała Juszczakiewicza polegał z grubsza rzecz biorąc na tym że dzieci śpiewały piosenki gwiazd,a następnie publiczność głosowała brawami na kolejne dziecięce wykonania. Natężenie braw było rejestrowane za pomocą specjalnego „klaskomierza”,i które dziecko zebrało najwięcej „klasków” wygrywało odcinek. Bardzo ten program lubiłem.

W tym roku ktoś postanowił nawiązać do tamtego programu tylko że robi się go niejako w drugą stronę.

W Opolu miały zaśpiewać gwiazdy i na tym w sumie rozważania o festiwalu można zakończyć,a w zamian zacząć uzasadniać to przedszkole.

Harce naszych dużych przedszkolaczków rozpoczęły się od teledysku zespołu przedszkolaków młodszych ” Dr Misio” . W teledysku tym podobno ( nie wiem nie oglądałem) księża pomykali sobie obleśnie w sutannach a ministrant z tacą.

Na to obruszył starszak Jacuś Kurski. Oburzony przerwał leżakowanie,chwilę possał kciuk co było oznaką intensywnego wysilenia ostatniej szarej komórki i na koniec ogłosił że TVP Doktora Misia wymisiuje z Opola ponieważ teledysk jest nieemisyjny.

.Cenzura -ktoś powie,wolność wypowiedzi i ja nawet się z tym zgodzę. W końcu TV publiczna to nie telewizja kościelna ,a Kościół Katolicki na taką satyrę w pełni sobie zasłużył,ale…

Nie od dziś wiadomo kto w Polsce rządzi,i jakie środowiska go popierają. Do przewidzenia była też reakcja rządzących ,więc nie piszcie mi że zepsucie święta polskiej piosenki jakim od niepamiętnych czasów festiwal w Opolu był nie było czymś w rodzaju przedszkolnego” na złość mamie odmrożę sobie uszy”

Oczywiście to nie koniec przedszkola bo za wymisiowanie Doktora Misia obmisiowały się ciężko na Jacusia panie przedszkolanki. O ile Pani Maryla Rodowicz oprócz obmisiowania się na Jacusia, miała jeszcze jeden powód ,aby w Opolu nie śpiewać  ( niedawna śmierć matki-współczujemy), o tyle reszta przedszkolanek( gwiazd) ,obmisiowała się tylko i wyłącznie za wymisiowanie doktora misia… Obmisiowały się zarówno przedszkolanki znane i doświadczone ,jak i te u progu gwiazdorskiej kariery

Pod wpływem obmisiowania przedszkolanek,nerwy puściły też przedszkolaczkom Opole organizującym. Zamiast  powiedzieć ” pies z wami tańcował” i zaprosić wykonawców którzy gdzieś tam pałętają się po śpiewaczym przedszkolu ,a nie mają szczęścia zostać przedszkolankami,bo nie stoją za nimi znani tatusiowie ,mamusie i ciocie,obmisiowali się również i ogłosili że Opole z braku chętnych do wycia gwiazdeczek może zostać odwołane. Na nich z kolei obmisiował się prezydent Opola i ogłosił że miasto wypowiedziało TVP prawa do transmisji w związku z czym festiwal się nie odbędzie. Dlaczego tak zrobił Ano zrobił tak dlatego żeby zasługi za „trzymanie krótko kodziarzy za ryje” nie przypisał sobie PIS tylko żeby było iż ” opozycja odniosła sukces bo stanęła w obronie wolności wypowiedzi i nie dopuściła do zorganizowania przez wraże przedszkole PIS festiwalu na którym łamie się prawa człowieka”

Pominę już litościwym milczeniem kolejną lotną intelektualnie wypowiedź nowośmiesznej Joanki która stwierdziła, że Opole przeniesie w inne miejsce i podszczypywanki hejterów PIS na FB pod adresem nie chcących śpiewać w opolu „gwiazd.

Szkoda że Wy przedszkolaki i przedszkolanki z POPIS musicie do wszystkiego wpieprzać politykę i wszystko polityką zepsuć. Smutne jest też że swoim zaangażowaniem w politykę wszystko,nawet własne święto są gotowi psuć artyści.

A teraz o zdanie o prawdziwej gwieździe.

Zmarł Zbigniew Wodecki. Cześć Jego Pamięci

The following two tabs change content below.

Mariusz Robotnik

Redaktor
"Szaleństwem jest robić ciągle to samo i oczekiwać innych rezultatów"

Ostatnie wpisy Mariusz Robotnik (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.