Sztuka manipulacji

17.01.2016

Nasza wola uwarunkowana jest presją środowiska, prawami natury, doraźnymi okolicznościami itp. więc jest bardzo podatna na manipulacje. Jesteśmy ustawicznie manipulowani szczególnie przekazem polityczno – medialnym…

Przyszedł czas na ujawnienie technik, które stosują politycy i wspierające ich media, aby zapanować nad ciemnym ludem. Wymienimy je wszystkie i podamy POPISOWE przykłady na ich stosowanie. Byśmy więcej nie dali się robić w uja i by w następstwie tego żyło nam się lepiej… wszystkim.

manipulacja 1

1. Odwróć uwagę
Kluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne oraz ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzenia nieistotnych informacji. Strategia odwrócenia uwagi jest również niezbędna, aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki. Opinia publiczna „odwrócona” od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne rzeczy. Spraw, by społeczeństwo było zajęte, zajęte, zajęte, bez czasu na myślenie, wciąż na równi ze zwierzętami.

Czy nie najlepszym przykładem jest to co się dzieje obecnie? Jesteśmy epatowani „dobrą zmianą” PIS. Jedni podniecają się Rzeplińskim i Komicznymi Obrońcami Demokracji ,drudzy siusiają ze szczęścia ,że Kurski wywalił z roboty Kraśkę, a Lewicka sama odeszła i już nikt nie myśli o tym, gdzie się podziały obiecanki z kampanii wyborczej prezydenta i reszty rządzącego dziś niepodzielnie towarzystwa.

Oczywiście PO nie była tu lepsza . Tusk i jego świta, byli mistrzami w przykrywaniu niewygodnych dla nich spraw rzeczami mało istotnymi – „afera taśmowa” na przykład, została bardzo szybko i sprawnie skierowana na poszukiwanie podsłuchujących. 

2. Stwórz problem, po czym zaproponuj rozwiązanie
Ta metoda jest również nazwana „problem – reakcja – rozwiązanie”. Tworzy problem, „sytuację”, mającą na celu wywołanie reakcji u odbiorców, którzy będą domagali się podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych. Na przykład; pozwól na rozprzestrzenienie się przemocy lub zaaranżuj krwawe ataki – tak, aby społeczeństwo przyjęło zaostrzenie norm prawnych i przepisów za cenę własnej wolności. Albo; wykreuj kryzys ekonomiczny, aby usprawiedliwić radykalne cięcia praw społeczeństwa i demontaż świadczeń społecznych.

Niedawna akcja Waszczykowskiego – Stworzył problem mówiąc, że sprzeda socjal dla Polaków na wyspach, w zamian za poparcie angoli w kwestii baz amerykańskich w Polsce, a potem rozwiązał go mówiąc, że go zmanipulowali. Efekt? Konsolidacja elektoratu PiS, który w bajeczki o tym jak to wszyscy na świecie na biedny PiS polują wierzy bezgranicznie.

Innym przykładem może być zajumanie przez PO-PSL naszych oszczędności z OFE. Najpierw nieudolną polityką doprowadzono do dziury w ZUS, potem straszono możliwością braku środków na bieżące wypłaty rent i emerytur, a na koniec w ramach „wyższej konieczności” stworzono ustawę zmuszającą OFE do przelania pieniędzy na wirtualne konta ZUS…

3. Stopniuj zmiany
Akceptacja aż do nie akceptowalnego poziomu. Przesuwaj granicę stopniowo, krok po kroku przez kolejne lata. W ten sposób przeforsowano radykalnie nowe warunki społeczno – ekonomiczne (neoliberalizm) w latach 1980. i 1990.; minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność, masowe bezrobocie, poziom płac, brak gwarancji godnego zarobku – zmiany, które, wprowadzone naraz, wywołałyby rewolucję.

Nic dodać nic ująć – Styropian ,a więc POPIS od 1989 roku.

4. Odwlekaj zmiany
Kolejny sposób na wywołanie akceptacji niemile widzianej zmiany, to przedstawienie jej jako „bolesnej konieczności” i otrzymanie przyzwolenia społeczeństwa na wprowadzenie w życie w przyszłości. Łatwiej zaakceptować przyszłe poświęcenie, niż poddać mu się natychmiast. W dodatku społeczeństwo, masy wykazują zawsze naiwną tendencję do zakładania, że wszystko będzie dobrze i być może uda się uniknąć poświęcenia. Taka strategia daje społeczeństwu więcej na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także, kiedy przyjdzie jej czas, akceptację tej zmiany w atmosferze rezygnacji.

Podwyższenie wieku emerytalnego przez PO-PSL może posłużyć jako przykład…

5. Mów do społeczeństwa jak do małego dziecka
Większość treści skierowanych do opinii publicznej wykorzystuje sposób wysławiania się, argumentowania czy wręcz protekcjonalnego tonu, jakiego używa się, przemawiając do dzieci lub umysłowo chorych. Im bardziej usiłuje się zamazać obraz swojemu rozmówcy, tym bardziej sięga się po taki ton. Dlaczego? Jeśli będziesz mówić do kogoś tak, jakby miał 12 lat, to wtedy, z powodu sugestii, osoba ta prawdopodobnie odpowie lub zareaguje bezkrytycznie, tak jakby rzeczywiście miał 12 lub mniej lat.

PiS jak żywy. Ile to razy słyszeliście a raczej czytaliście na forach ze strony pisiorków porady typu „myśl samodzielnie” (czyli tak jak oni) nie czytaj wyborczej, nie oglądaj TVN, oglądaj republikę albo inną niezależną czytaj (jakby pisowski badziew był lepszy od badziewia pełowskiego)

6. Skup się na emocjach, nie na refleksji
Wykorzystywanie aspektu emocjonalnego to klasyczna technika ,mająca na celu obejście racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku jednostki. Co więcej, użycie mowy nacechowanej emocjonalnie otwiera drzwi do podświadomego zaszczepienia konkretnych idei, pragnień lęków oraz niepokojów, impulsów i wywołania określonych zachowań

POPISOWA wojna się na tym opiera. Stąd moherowe berety i lemingi ,stąd każdy kto ma inne zdanie nie doczeka się merytorycznej dyskusji, a obelg, że jest ruskim szpiegiem, żydem, cyklistą, pisiorem czy nieudacznikiem. Tak najłatwiej podzielić naród i sprawić by nie widział innej opcji poza tymi które dzielą i łatwiej tym narodem rządzić.

7. Utrzymaj społeczeństwo w ignorancji i przeciętności
Spraw, aby społeczeństwo było niezdolne do zrozumienia technik oraz metod kontroli i zniewolenia. Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i przeciętna, na ile to możliwe, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami była dla niższych klas niezrozumiała

Wszystkie reformy edukacji po 1989 roku. Różne rzeczy można o komunie powiedzieć, ale edukacja działała dobrze, należało tylko wyprać ją z komunistycznej ideologii ,a resztę zostawić jak była.

8. Utwierdź społeczeństwo w przekonaniu, że dobrze jest być przeciętnym
Spraw, aby społeczeństwo uwierzyło, że to „cool” być głupim, wulgarnym i niewykształconym.

9. Zamień bunt na poczucie winy
Pozwól, aby jednostki uwierzyły, że są jedynymi winnymi swoich niepowodzeń wskutek niedostatku inteligencji, zdolności, starań. Tak więc, zamiast buntować się przeciwko systemowi ekonomicznemu, jednostka będzie żyła w poczuciu dewaluacji własnej wartości oraz winy, co prowadzi do depresji, a ta do zahamowania działań. A bez działań nie ma rewolucji!

Technika pełowska, Bronek bredzący coś o spóźnionych rewolucjonistach ją stosował ,donek bredzący o zielonych wyspach i tysiące płatnych peowskich siusiumajtków (sorry ,młodych wykształconych z wielkich miast) też ją stosują wpierając wam, że jak jesteście za kimś innym niż za PO (a raczej już chyba nowoczesną) to jesteście nieudacznikami. Czy nie dlatego bul gadał że nie mamy prawa się buntować bo żyjemy w złotych czasach? Po trosze prawdą jest że każdy jest kowalem swojego losu ,ale nie jest tak że polityka nie ma wpływu na to jak obywatele radzą sobie w życiu. Ma ,ale oni swoimi obelgami miotanymi na szarego kowalskiego próbują udowodnić mu że jest inaczej,po to właśnie aby uwierzył że jest człowiekiem bezwartościowym ,popadł  w apatię i nie zainteresował się broń Boże polityką bo mogłoby to zaowocować tym iż takich Kowalskich zebrałoby się więcej i by bandę pogonili. PO przez nadużywanie właśnie tej techniki przegrała wybory.

10. Poznaj ludzi lepiej niż oni siebie
Przez ostatnich 50 lat szybki postęp w nauce wygenerował rosnącą przepaść pomiędzy wiedzą dostępną szerokim masom a tą zarezerwowaną dla wąskich elit. Dzięki biologii, neurobiologii, psychologii stosowanej „system” osiągnął zaawansowaną wiedzę na temat istnień ludzkich, zarówno fizyczną, jak i psychologiczną. Obecnie „system” zna jednostkę lepiej niż ona sama siebie. Oznacza to, że w większości przypadków ma większą kontrolę nad jednostkami niż jednostki nad sobą.

PIS chce „poznać” nas internautów ,poprzez wprowadzenie w życie ustawy o inwigilacji w internecie (autorstwa PO – oni też nas chcieli „poznać„)

11) Jeśli nie dajesz rady zbić w dyskusji czyjejś argumentacji ,walcz z dyskutantem , który jej używa.

PIS teraz walczy nawet z przodkami dyskutanta. Ile to ja się od pisiorów dowiedziałem już o swojej matce, babce, dziadku… książkę bym mógł napisać ,ale byłaby tak samo idiotyczna jak wypociny matki bzdurki więc może lepiej nie  ;-) 

Teraz już wiecie czemu i po co ,zarówno PO jak i PIS, zatrudniają za naszą kasę tysiące hejterów i czemu większość wpisów w necie opiera się na tych paru zasadach. Nie dajmy się im zwariować, wszyscy jesteśmy Polakami i pamiętajmy o tym.Mamy prawo mieć własne zdanie i nic nie upoważnia popisowców do miotania na nas obelg.  Jeśli ktoś ma ochotę, to w komentarzu pod wpisem takiego płatnego siusiumajtka, może sobie umieścić skopiowaną z naszego bloga zasadę  manipulacji, do której pasuje jego post. Ku…wo trzeba demaskować.

The following two tabs change content below.

Mariusz Robotnik

Redaktor
"Szaleństwem jest robić ciągle to samo i oczekiwać innych rezultatów"

Ostatnie wpisy Mariusz Robotnik (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.